Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ozdobte svoje drápky svůdnými čokoládovými podkovami a můžete začít svádět znakovou řečí i ty nejnáročnější milence.

 1   Přitahují pozornost. Nevědomě hodnotíme každého kolem sebe i podle toho, jak vypadají jeho ruce, nehty. Aby ty vaše vypadaly vznešeně zalité temným lakem, vyžadují delikátní úpravu. Jediná vrstva zvýrazní každou nedokonalost vaší manikúry a dokáže vás s lehkostí zařadit mezi „šmudly“.
Obzvlášť na sebe upozorňuje přerostlá či špatně upravená kůžička. Lenošky by se zdobením ďábelských odstínů neměly vůbec zaobírat. 
A vy ostatní se nevymlouvejte, že vám tmavá barva nesluší! Zřejmě jste ještě nenašla ten pravý odstín. Bledé čiré pleti sluší vínová, k normální barvě kůže se hodí červená, zlatorezavé odstíny vyniknou na olivové pleti a granitovou barvu by měly propagovat ruce mulatek. Temnější barvy sluší kratším nehtům, které jsou přerostlé maximálně pět milimetrů přes prst.

Pár dobře míněných rad:


>>
Na lakování mějte vždycky dostatek času a trpělivosti. Krášlete se raději večer, nejlépe při návštěvě upovídané přítelkyně. 
>> Prsty lakované ruky roztáhněte, abyste byla stabilní. 
>> Až budete malovat svou nemotornou rukou, položte si druhou paži tak o tři až čtyři centimetry výš (použijte třeba knížky).
>> Pokud vám kousek laku odpadne, část opilujte a pak ji vyplňte stejným lakem. Po zaschnutí přetřete ještě jednou vrstvou laku. 
>> Nekupujte si rychleschnoucí laky, pokud netoužíte po nalakovaných nehtech pouze na jednu noc (rychleji se odlupují).
>> Každé lakování zafixujte nadlakem, který se pečlivě postará o lesk a barvu zvoleného odstínu.
>> Jestliže si chcete zkrátit drápky o více než dva milimetry, použijte před pilováním kvalitní a tedy i ostré nůžtičky, jinak se vám budou nehty třepit.
>> Po zkrácení nehet preventivně zapilujte pilníkem.
>> Předcházejte zažloutnutí používáním podlaků. Nedivte se, když budete mít po odlakování nažloutlejší odstín nehtu než vaše kamarádka, protože barva následného zabarvení závisí na vašem pigmentu.
>> Používejte odlakovač s nižším obsahem acetonu. 
>> Nezapomínejte na noc své ruce a nehty chránit výživným krémem.
>> Chirurgické rukavice používejte bez výjimky na všechny domácí práce.

                                                                                                 Harper´s Bazaar