Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pizza a mé oblíbené pizzerie

22. 4. 2006
Pizza , moje velmi oblíbené jídlo , dovolte mi představit Vám ji a seznámit Vás s pár pizzeriemi kde mě můžete potkat  
 
Pizza pochází z jihu Evropy, z ObrazekApeninského polostrova, je to běžný pokrm na italském venkově. Již ve starém Římě se objevuje jako kulatý, kořeněný, krátce pečený chléb, jehož přípravu znali legionáři i barbaři. Dnešní podoby se dostala koncem minulého století, kdy jí Pepino Grandi pekl v barvách italské trikolory se zelenou bazalkou, červenými rajčaty a mozzarellou pro královnu Margaretu. Na jejím velkém rozšíření mají zásluhu právě Italové, kteří se stěhovali do různých koutů světa. V Americe byla první pizzerie otevřena v roce 1905, ale teprve po druhé světové válce nastává její boom! Americké pizzerie - Pizza Hut, Pizza Express, New York Pizza, Little Caezars a další se objevují u nás. Klasikou ale zůstávají italské pizzerie. Právě tam můžeme ledacos okouknou a přiučit se od kuchařů, kteří tento pokrm připravují před zrakem hostů. Pizza si rychle získala oblibu. Můžeme ji připravit pro všední den a jíst ji jako koláč rukama, nekonečné množství různých druhů zeleniny nám umožňuje její servírování i jako slavnostní pokrm. Při sestavovaní oficiálního receptu pizzy se vychází z receptů - Margherita a Marinara, které se připravují hlavně v Neapoli.
Základem je vysoká vrstva receptů těsta, tmavě červená rajčata typu San Marzano - švestkového tvaru, která musí být pravidelně nakrájená na 8 mm tlusté plátky, bílá mozzarella vyrobená z buvolího mléka, do mouky se přidává velmi jemný olivový olej a mořská sůl. Důležitým tajemstvím je vypracování těsta. Kromě těstového podkladu se při přípravě pizzy používají náplně všeho druhu - od rajčat, paprik, oliv, kaparů, vajec, sýrů, uzenin, masa, darů moře aj. Výrazný akcent dává koření s vysokým podílem bylin rostoucích kolem Středozemního moře. Směs koření na pizzu obsahuje dobromysl (oregano), bazalku, česnekový prášek, granulovanou cibuli a pepř. Na malou pizzu o průměru asi 17 cm dáme do náplně nebo na náplň 1/2 lžičky kořenící směsi na pizzu. Toto koření můžeme použít i na špagety a jiné těstoviny, případně do tomatové omačky.
Ještě jedna zajmavost :

Obrazek

Pizza chrání před infarktem - tvrdí italští vědci
Vydáno dne 08. 04. 2006

Italská pizza je možná tím pravým lékem na nemoci krevního oběhu. Nejnovější studie italských vědců tvrdí, že tradiční pochoutka z Apeninského poloostrova může snížit riziko srdečního infarktu o více než polovinu, a je tak účinnější než jakýkoli příslušný lék. Píše o tom internetové vydání německého magazínu Der Spiegel.
 

Už několik let patří mezi známé pravdy, že středomořská strava výrazně snižuje riziko problémů s krevním oběhem, a zejména pak nebezpečí akutního srdečního infarktu. V jihofrancouzském Toulouse například postihne za rok infarkt jen každého 53. člověka ze 100.000 obyvatel, zatímco ve skotském Glasgow je to každý 332. člověk ze stejného počtu obyvatel.

Pozitivní účinek středomořských kuchyní byl pozorován v mnoha jihoevropských zemích a je připisován zejména velkému podílu čerstvého česneku, zeleniny a ovoce, olivového oleje a ryb v tamní stravě. A také rozumnému množství červeného vína.

Ve sdělovacích prostředcích se hodně spekuluje o takzvaném "francouzském paradoxu". Francouzi umírají velmi zřídka na choroby krevního oběhu - a to i přes svou zálibu v jídlech bohatých na cholesterol a nasycené tuky. K "francouzskému paradoxu" nyní přibyla "italská záhada", upozorňuje ve svém úvodníku britský odborný časopis British Medical Journal, z něhož Der Spiegel čerpal. Italská pizza, dosud experty na stravování hodnocená spíše se skepsí, je nyní vnímána nově - a pozitivně.

Italští experti se v Miláně tázali stovek pacientů po srdečním infarktu i jiných pacientů na jejich stravovací návyky. Ukázalo se, že individuální riziko onemocnění akutním infarktem bylo tím nižší, čím častěji dotyční jedli pizzu.

I u příležitostných konzumentů pizzy kleslo riziko infarktu o 22 procent, píší lékaři ve své studii. U lidí, kteří si pizzu dopřávali pravidelně, kleslo toto riziko o 38 procent. A ten, kdo snědl dvě a více italských placek za týden, měl riziko srdečního infarktu sníženo dokonce o 56 procent.

Profesor Jorge Gomez-Aracena z univerzity ve španělské Málaze se domnívá, že blahodárný účinek pizzy na krevní oběh lze přičíst především vysokému obsahu karotenoidu lykopenu v rajčatovém protlaku, působícího jako silný antioxidant.

Obrazek

Britský expert Malcolm Kendrick naopak tvrdí, že není důležité, co jíme, ale spíš jak jíme. Vědec připomíná, že Francouzi a Italové vyhrazují přijímání potravy zcela odlišné postavení než severoevropské národy decimované infarkty.

Zatímco na jihu je jídlo ústředním a pozitivním aspektem života, přijímá člověk severu potravu často s nechutí. Z toho plyne vysoká koncentrace "stresových hormonů", jež podporují kornatění tepen vedoucí k infarktům.
Doporučuji tyto pizzerie :
www.pizzacoloseum.cz  - hezké prostředí  
www.pizza66.cz  - hezké prostředí , milá obsluha 
  
                                                                 Salome