Jdi na obsah Jdi na menu
 


Káva na 12 způsobů

13. 5. 2006

Pravá turecká káva Obrazek

2 lžičky jemně mleté kávy, 1 vrchovatá lžička cukru, 3 malé šálky vody
Jednotlivé ingredience smíchejte v malé konvičce a dobře promíchejte. Přiveďte do varu. Když se na povrchu objeví pěna, sundejte z ohně a zamíchejte. Znovu ohřejte a počkejte, až se pěna objeví znovu. Krátce povařte a odstavte. Otevřete konvici a opatrně z ní sejměte trochu pěny. Tu přidejte do každého šálku a teprve pak zalijte horkou kávou z konvičky. Kávová směs se usadí během jedné nebo dvou minut. Z těchto ingrediencí uděláme asi tři malé šálky kávy.


Turecká káva s vanilkou a kakaemObrazek

3 vrchovaté lžičky jemně mleté kávy, kousek vanilkového lusku, 1 sklenice vody, 1 malá lžička kakaa, 1 1/2 lžičky moučkového cukru
Vanilku nakrájíme na drobno a utřeme s malým množstvím cukru. Kávu prosijeme, smícháme se zbytkem cukru, vanilkou a kakaem. Tuto směs zalijeme studenou vodou a ohříváme až káva třikrát vyplave nahoru. Na chvíli přikryjeme a pak zamícháme. Podáváme společně se slupkami vanilkového lusku v nahřátých malých hrnečcích.


Mražená káva


200 ml vody, 7g mleté kávy, 1 kopeček vanilkové zmrzliny, 1 lžička cukru, šlehačka na ozdobu
Do vroucí vody mletou kávu, stáhneme z plotýnky a necháme vychladnout. Do skleněného poháru dáme vanilkovou zmrzlinu, přelijeme přecezenou kávou, přidáme cukr a ozdobíme šlehačkou.Obrazek


Ice Caffé

10cl vychlazené kávy, 2cl čokoládového likéru, 2cl Malibu, 4cl mléka
Vše důkladně promícháme v šejkru a podáváme s ledem.


Royal Café

2dl vroucí vody, 2 malé lžičky mleté kávy, 1dl brandy, 1 lžička cukru
V nahřátém hrnku spaříme kávu a přelijeme ji do nahřátého hrníčku ( lze použít místo toho také překapávanou kávu ), ve kterém je cukr. Mícháme, až se cukr rozpustí a poté dolijeme ohřátou brandy.

 
Kapucín

10g mleté kávy, 50ml smetany, kakao
Z pražené mleté kávy si připravíme 80 ml filtrované. Přelijeme ji do nahřátého šálku, osladíme a zamícháme. Přidáme ohřátou smetanu a posypeme špetkou kakaa.


Vídeňská káva

80g mleté kávy, 200ml vody, cukr, šlehačka, čokoláda
Silnostěnnou sklenici vypláchneme horkou vodou a vytřeme dosucha. Do džezvy nasypeme mletou kávu, zalijeme studenou vodou, přivedeme k varu a necháme dvakrát vzkypět. Přelijeme do vyhřáté sklenice a osladíme. Ozdobíme šlehačkou a kousky čokolády.

 Obrazek
Advokátská káva

7g mleté kávy, 100ml vody, 3 lžíce vaječného koňaku, cukr, šlehačka, čokoláda
Z kávy a vody připravíme překapávanou kávu, kterou nalijeme do šálku. Přidáme vaječný koňak, cukr podle chuti a zamícháme. Ozdobíme šlehačkou a posypeme 1 lžičkou strouhané čokolády.

Akapulko

1 lžička instantní kávy, 1-2-lžíce moučkového cukru, 1/2 šálku vody, 1 lžíce rumu, 1 lžíce citronové šťávy,
4 kostky ledu, 1 plátek citronu

Instantní kávu promícháme s moučkovým cukrem, zalijeme 1/2 šálkem studené vody a dobře vymícháme. Pak přidáme rum, citronovou šťávu a 4 kostky ledu. Šálek můžeme ozdobit plátkem citronu. Podáváme jako osvěžující nápoj.

 
Mokka káva

7-10g mleté kávy, 1 lžíce cukru krupice, 80ml vody
Mletou kávu vsypeme do džezvy, přidáme cukr, zalijeme studenou vodou a rozmícháme. Přivedeme k varu, necháme vzkypět a odstavíme. Nakonec kávu zalijeme 1/2 lžičkou studené vody a necháme asi minutu odstát. Podáváme v moka šálku.Obrazek

 
Meruňková káva

1 lžíce meruňkovice, 150ml překapávané kávy ( 150ml vody + 10g kávy ), kandované ovoce, máta
Do silnostěnné sklenice dáme meruňkovici a přilijeme 150 ml horké filtrované kávy. Kandované ovoce navlékneme na dlouhou ozdobnou koktejlovou jehlici a položíme na sklenici. Před podáváním ozdobíme lístky máty.

 
Clew - Gorikská káva

1/2 šálku turecké kávy, 1/2 šálku uvařeného kakaa, cukr, 1 plátek pomeranče, šlehačka, špetka skořice
Připravíme si 1/2 šálku kávy a 1/2 šálku kakaa. Oba nápoje smícháme a osladíme. Přidáme plátek pomeranče, ozdobíme šlehačkou a posypeme špetkou
skořice.