Jdi na obsah Jdi na menu
 


Za plotem

1. 7. 2006

ObrazekNěkde jsem se před časem dočetla že v roce 2006 má česká kina zachvátit 19 počítačových animáků . Tak jen tiše doufám že všechny nedubou tak katastrofální jako již dříve zmiňovaná Divočina a za ní následující anikám Za plotem .

Tento snímek totiž absolutně potvrzuje to , že tvůrcům v tomto případě DreamWorks  přestává záležet na kvalitě a soutředí se spíše na kvantitu .

V sérii animáků jako Madagaskar, Valiant či Divočina  sice skutečně září, ale čemukoliv od Pixaru se pořád nevyrovná. ObrazekPříběh který ukazuje na sílu rodiny a přátelství , vychází ze série 11 let starých comicsových stripů Over the Hedge od autorů Michaela Frye a T. Lewise. Stripy jsou dospělácky vtipné, občas velmi drsné a plné černého humoru, mluví se v nich o globálním oteplování či teorii relativity.

I ve filmu mýval RJay udržuje trochu drnější humor , ale ani to celý pokulhávající film nezachrání.

O čem to tedy vlastně je ?

Hladový mýval RJay se pokouší ukrást medvědovy jeho zimní zásoby,medvěd se zbudí , začnou se dohadovat a zásoby následně zničí projíždějící naklaďák .

ObrazekRJay dostane týdení lhůtu na obstarání nových potravin ,  musí tedy vymyslet nějaký plán . Najde si tedy partu zvířátek která se také zrovna probudila ze zimního spánku a začínají opět sbírat zásoby na další zimní spánek.Seznámí se tak třeba s šéfujícím želvákem Verne , hyperaktivní veverkou Hammym ( mimochodem ta je na celém filmu asi nejlepší ) ,dále s tchořicí Stellou , dikobrazí rodinkou a a nakonec vačičák Ozzie a jeho dcera Heather.

RJay se je rozhodne využít k svému plánu , vysvětlí jim že za plotem žijí lidé ti mají spoustu jídla , a tak začíná "honička" .... Lidé se všem taky brání a zavolají deratizátora ( nečím mi připomína pana Úžasňáka ) no konec je snad už celkem jasný , potravu schrastí , želvák Vern Obrazekkterý je od žačátku proti ji vrátí lidem , a RJay má stejný provlém jako na začátku . Ke všemu se přizná , a akce začíná nanovo , pak jsou ostatní zvířátka jsou zajata deratizátorem , RJay vrtáí jídlo medvědovy a pak ho začne tlačit svědomí a vydá se zvířátka zachránit . samozřejmě se mu to povede a potrestán bude medvěd , deratizátor a žena co ho najala . No a zvoní zvonec a otřesné pohádky je konec .                      

                                                                                                   Salome